Bajki z Fantazją – Gwiazdy czytają Dzieciom

Przedsięwzięcie  organizuje Fundacja Dziecięca Fantazja  wspólnie z zaprzyjaźnionymi Gwiazdami. Akcja rozpocznie się już w piątek 12 kwietnia 2013 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a następnie zawita do  szpitali dziecięcych w całym kraju.

Czytanie dzieciom zapoczątkuje w świetlicy Centrum Zdrowia Dziecka ambasador Fundacji Pan Jacek Rozenek. Z czasem dołączą do niego również inni aktorzy i gwiazdy polskiej estrady i filmu.

Chcielibyśmy, aby poprzez wspólne czytanie i zabawę dzieci poczuły się ważne i kochane Czytanie dzieciom chorym, cierpiącym, poddawanym różnorodnym zabiegom medycznym to podarowanie im szczęśliwych chwil zapomnienia o bólu, wędrówki w cudowny, bajkowy świat. Każdy radosny uśmiech na twarzach dzieci oraz przeniesienie ich krainę fantazji i magiczny świat baśni to cele przyświecające naszej akcji. Ponadto chcemy rozbudzić w dzieciach zapał do czytania poznawania świata poprzez książki . Niech czytanie kojarzy im się z przyjemnością, a nie koniecznością i nudą.

Oprócz tego dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych i ich rodzice będą mieli możliwość osobiście poznać osoby, które znają z gazet i z ekranu telewizji, zrobić sobie z nimi zdjęcia i otrzymać autograf. Współpraca będzie rozwijana stopniowo. W przyszłości planowane jest także prowadzenie w szpitalach także mini-warsztatów teatralnych, a także wystawianie dziecięcej sztuki interaktywnej, w której będą mogły aktywnie uczestniczyć także obecne na oddziałach dzieci-widzowie. 

Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK