Sesja zdjęciowa z Fantazją

11 kwietnia 2018 roku odbyło się wyjątkowe wydarzenie – profesjonalna sesja zdjęciowa, do udziału w której zaprosiliśmy pięcioro Podopiecznych Fantazji. Najmłodsza, Wiktoria skończy w tym roku 3 latka. U dziewczynki zdiagnozowano pineoblastomę IV stopnia złośliwości – guz mózgu z przerzutami na kręgosłup, pień mózgu oraz okolice móżdżka. Żadna, z możliwych do podania tak małemu dziecku, chemia nie zadziałała. Drugim wyjątkowym gościem był 6-letni Sebastian, który od roku dzielnie walczy z mięsakiem Ewinga – guzem złośliwym kości strzałkowej. Pod koniec ubiegłego roku chłopiec przeszedł operację, wciąż przyjmuje chemię szpitalną. Nasza kolejna marzycielka, 11-letnia Kasjana zmaga się z ciężką postacią mukowiscydozy, chorobą genetyczną, na którą dziś jeszcze nie ma lekarstwa. Kasjana nie czuła się tego dnia najlepiej, ale nie poddała się. Gdy tylko odrobinę „doszła do siebie” od razu przyjechała do studia, by choć na moment poczuć ten wyjątkowy klimat. Kolejnym naszym gościem była 17-letnia Ada, która urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Gdy dziewczynka przyszła na świat w 26 tygodniu ciąży, lekarze przewidywali, że będzie roślinką, jednak bardzo się pomylili. Choć fizycznie niepełnosprawna, to umysłowo Ada rozwinięta jest ponadprzeciętnie. Ada to wyjątkowa, niestety na co dzień bardzo samotna nastolatka. Ostatnim podopiecznym, który wziął udział w sesji był pełnoletni już Sebastian. Chłopak urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Sebastian porusza się na wózku, nie przeszkadza mu to jednak aktywnie żyć. Kiedyś tańczył, dziś gra w koszykówkę. Wciąż do przodu…

Środa, 11 kwietnia – wszystko tego dnia było wyjątkowe i profesjonalne. Wyjątkowe dzieci, wyjątkowe Studio Huśtawka, profesjonalni fotografowie, wizażyści i fryzjerzy, mięciutkie misie, wspaniały wystrój i poczęstunek. Byli też wyjątkowi goście, którym z całego serca dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Spotkanie z Panią Anną Samusionek, Panią Joanną Kurowską, Panią Anną Powierza, Panią Joanną Jabłczyńską, Panią Aldoną Orman, Panem Arkadiuszem Gołębiowskim, Panem Conrado Moreno oraz Panem Radkiem Mrozem było dla naszych podopiecznych i ich rodziców wielkim przeżyciem. To były prawdziwie magiczne chwile a ich wspomnienie pozostanie z nami już na zawsze.

Oglądając profesjonalne zdjęcia gwiazd rzadko zastanawiamy się jak żmudnych wymagają przygotowań. Nasi podopieczni cierpliwie zmieniali stanowiska, poddawali się zabiegom fryzjerskim, makijażom, zmieniali stroje. Po zakończeniu przygotowań zaczęły się zdjęcia. Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o wystroju. Miało być radośnie i wiosennie i tak było „w każdym calu”. Białe paletowe mebelki, kolorowe poduchy i leżaki, setki tulipanów, balony i pięknie misie… W takiej scenerii nie sposób się nie uśmiechać. Początkowo dzieci pozowały same lub z rodzicami. Potem dołączały do nich gwiazdy. Radości i zabawy było co niemiara. Prawdziwe święto uśmiechu!

Po kilku godzinach spędzonych w studio wszyscy czuli się trochę zmęczeni. Wszyscy, tylko nie 6-letni Sebastian… prawdziwy wulkan energii. Chłopiec nie przystawał nawet na moment, chwytał każdą sekundę, cieszył się każdą chwilą. Aż trudno było uwierzyć, że na następny dzień zaplanowano mu chemię szpitalną. Mały chłopiec, który swoim wielkim szczęściem obdzielił wszystkich!

To był wyjątkowy dzień i wyjątkowe doświadczenie… aż trudno było się rozstać.

Nasza sesja zdjęciowa nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie wielu cudownych osób i firm.

Z całego serca dziękujemy:

 • Pani Karolinie Mikiewicz i Panu Tomaszowi Kuracińskiemu z PGD Studio za wspieranie działań fundacji, za cudowne zdjęcia;
 • Studio Huśtawka za nieodpłatne udostępnienie studia i pomoc podczas sesji;
 • Kryolan City Warszawa Marcin Niedzielski za profesjonalny makijaż dla uczestników sesji;
 • Pani Marlenie Kuderawiec i Panu Markowi Bryczyńskiemu za cudowne fryzury uczestników sesji;
 • Star Event za nieodpłatne wypożyczenie cudnych białych mebelków i dodatków;
 • Power Flower za nieodpłatne przekazanie setek pięknych, kolorowych tulipanów;
 • C&A Polska  Sp. z o.o. za nieodpłatne wypożyczenie strojów dla naszych podopiecznych i przekazanie dzieciom wybranych kreacji;
 • P.P.H.U. SUN-DAY za przekazanie dla naszych podopiecznych cudownych, ogromnych misiów;
 • ETNA Wojciech Bernacki za podarowanie kolorowych balonów z helem;
 • INITI za podarowanie pianki z logo fundacji;
 • Firmie cateringowej Smak Serwis za przepyszne kanapeczki;
 • Panu Konradowi za fotorelację z naszego spotkania;
 • Darczyńcom, którzy wylicytowali piękne przedmioty na aukcji zorganizowanej podczas Gali Banking & Insurance MMC. Dzięki nim mogliśmy pokryć pozostałe koszty organizacji sesji.

 

Za uczestnictwo w naszej sesji z całego serca dziękujemy wszystkim Gwiazdom: Pani Annie Samusionek, Pani Annie Powierza, Pani Joannie Jabłczyńskiej, Pani Aldonie Orman, Pani Joannie Kurowskiej, Panu Arkadiuszowi Gołębiowskiemu, Panu Conrado Moreno i Panu Radkowi Mróz. Sprawiliście Państwo, że nasi podopieczni poczuli się tego dnia wyjątkowo. Dziękujemy!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć tutaj!

Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK