Marzenie

1076494435712831 5000662778532556327 n
Imię dziecka:
Zofia
Wiek:
7
Województwo:
warmińsko-mazurskie

Duży telewizor FANTAZJA SPEŁNIONA

4-letnia Zosia cierpi na niewidoczną z zewnątrz chorobę Byllera – schorzenie polegające na patologicznym zastoju żółci, która dosłownie zalewa wątrobę. Dziewczynka żyje z woreczkiem, w którym zbiera się odprowadzona żółć, ale w przyszłości prawdopodobnie będzie też wymagać przeszczepu. Jej codzienność znacznie odbiega od normalności. Dzieciństwo nie przypomina dzieciństwa jej rówieśników. Choroba wiąże się z dziesiątkami ograniczeń, wyrzeczeń, powikłań, poczuciem wstydu i odmienności. Zosia nigdy nie narzeka, ale trudno jej zrozumieć, czemu ona ma woreczek, a inne dzieci nie. Czemu ciągle musi na siebie uważać.

Ponieważ schorzenie uniemożliwia dziewczynce udział w wielu dziecięcych aktywnościach i ruchowych zabawach, wymarzyła sobie zamiast tego duży telewizor, który zabierałby ją w ukochany świat bajek. Wyśniony prezent, wraz z dodatkowymi niespodziankami, dotarł do niej na początku kwietnia.

Radość, która wymalowała się na buzi Zosi była nie do opisania. Dla niej telewizor to nie tylko zwykła rozrywka, ale sposób na odcięcie się od bolesnych doświadczeń, pożywka dla wyobraźni, lekarstwo na samotność, pocieszenie w tych trudnych chwilach, kiedy choroba staje się szczególnie dokuczliwa. Ulubione bajki dziewczynki, a zwłaszcza Kucyki Pony są teraz na wyciągnięcie ręki i w jednej chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniają świat małej Zosi w bardziej kolorowy i radosny.

Dziękujemy Wam, drodzy darczyńcy, za zrealizowanie fantazji tej wyjątkowej 4-latki i wniesienie w jej życie dużej dawki uśmiechu!

Galeria

  • 4522.JPG
  • 4524.JPG
  • 4526.JPG
  • 4530.JPG
 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK