O fundacji

Dla większości dzieci, dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny, nie mniej jednak jeden z kolejnych etapów w życiu, natomiast dla dzieci nieuleczalnie chorych, dzieciństwo pozostanie wszystkim, czego w życiu doświadczą. Los bezwzględnie pozbawia je fundamentalnego prawa - wkroczenia w świat dorosłości

Co więcej, dzielnie zmagając się ze swoją chorobą i walcząc o każdy dzień życia, dzieci te niejednokrotnie pozbawione są podstawowych radości i przyjemności, jakie daje okres dzieciństwa, takich jak jazda na rowerze, wspinanie się po drzewach, gra w piłkę czy w chowanego, wyjazdy na kolonie lub wczasy. Bardzo często opieka nad nieuleczalnie chorym dzieckiem oznacza, że rodzina nie może sobie finansowo pozwolić na zaspokojenie innych potrzeb dziecka, niż te związane z leczeniem i utrzymaniem przy życiu.

W Polsce tysiące dzieci zmaga się ze schorzeniami, wobec których medycyna wciąż pozostaje bezradna, są to jednocześnie tysiące niespełnionych dziecięcych marzeń i fantazji. Jeśli te marzenia czy fantazje przyjęłyby realną postać choćby na jeden dzień, wówczas ciepłe wspomnienia zostaną na zawsze i mają szansę złagodzić codzienne zmagania z rzeczywistością, którą dla chorego dziecka stanowią szpitale, ból, cierpienie i łzy.

Fundacja Dziecięca Fantazja dociera do tych dzieci, którym nie jest dane dożyć dorosłości i stara się spełnić życzenia i fantazje każdego nieuleczalnie chorego dziecka w wieku od 3 do 18 lat, odpowiadając na zgłoszenia nadsyłane bezpośrednio przez same dzieci, przekazane przez ich najbliższych lub opiekunów medycznych.

Nie zawsze dzieci mają egzotyczne marzenia, niektóre życzenia są bardzo zwyczajne. Fundacja Dziecięca Fantazja z pomocą ludzi i firm wielkiego serca sprawia, że marzenia tych dzieci stają się rzeczywistością. W Polsce żyją tysiące dzieci nieuleczalnie chorych, ich marzenia są czasem duże, a czasem całkiem maleńkie, najważniejsze tylko aby zdążyły się spełnić...

W swoich listach dzieci opisują, jakie są ich największe pragnienia. Wiemy, że często marzą o zabawkach, klockach Lego, samochodach na akumulator, posiadaniu sprzętu muzycznego lub komputerowego czy konsoli Playstation2 z grami. Niektóre dzieci chciałyby choć na kilka dni wyjechać nad morze lub w góry, odbyć lot balonem czy helikopterem, spotkać się z idolem, udać się na wyprawę do parku rozrywki w kraju lub zagranicą, obejrzeć na żywo mecz ulubionej drużyny sportowej lub posłuchać koncertu ukochanego zespołu. Zdarza się też, że dzieci marzą o zobaczeniu najsłynniejszych zabytków którejś z europejskich stolic.

Cały okres działania Fundacji Dziecięca Fantazja to dla nas inspirujące pasmo spełnionych, wspaniałych, dziecięcych marzeń i fantazji, udokumentowanych na stronie Spełnione Fantazje, gdzie znaleźć można pełny opis każdego z urzeczywistnionych pragnień. Informacje o dzieciach oczekujących na spełnienie swoich marzeń i ich listy znajdują się na stronie Dziecięce Fantazje, a na pozostałych także referencje, lista Przyjaciół Fundacji oraz relacje mediów.

Od 2004 roku Ambasadorem Fundacji jest Agata Młynarska.

Statut

Sprawozdania Finansowe i Merytoryczne

Wszystkie sprawozdania merytoryczne oraz finansowe są dostępne na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod tym linkiem:

http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/

Na stronie należy wpisać pełną nazwę fundacji oraz dodatkowo KRS oraz REGON.

KRS: 0000168783

REGON: 015524993

 

RODO w Fundacji Dziecięca Fantazja

Od 25 maja 2018 r. obowiązuje  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony danych osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”). Chcemy zapoznać Cię z regulaminem, przepisami, które aktualnie obowiązują, tak aby dać Ci pełną wiedzę i poczucie bezpieczeństwa we współpracy z Fundacją Dziecięca Fantazja. Dowiedz się więcej >>Wróć

 

Newsletter

Sponsorzy

Jesteśmy na

Youtube NK